ÜCRETSİZ MASKE NASIL ALINIR?

Ücretsiz maske dağıtımıyla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Yoğunluğun azaltılması amacıyla yeni düzenleme yapıldı.

ÜCRETSİZ MASKE NASIL ALINIR?
28 Nisan 2020 - 16:50

 Eczacı Odası'ndan yapılan açıklamada kamu kurumunda çalışanlar ile bir is yerinde SGK'lı çalışanların eczanelerden ücretsiz maske alamayacakları, bu kişilerin maskeleri çalıştıkları kurum ve işyerlerinden alacakları belirtildi.

Eczacı Odası'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

''Eczanelerimizden ücretsiz maske dağıtımı esnasında yaşadığımız yoğunluğun azaltılması yönünde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) ile yaptığımız görüşmeler sonucunda yeni düzenlemeler yapılmıştır.

Buna göre; kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar ile herhangi bir iş yerinde SGK'lı olarak çalışan vatandaşlarımız, eczanelerden dağıtılan ücretsiz maske sisteminden faydalanamayacaktır. Bu vatandaşlarımız, maskelerini çalıştıkları kurum ve işyerlerinden temin edeceklerdir.''

ÜCRETSİZ MASKE NASIL ALINIR?

Ücretsiz maske başvuru işlemi hem e-devlet üzerinden hem de PTT'nin resmi internet sitesinden yapılabiliyor.

Her iki sitede aynı bilgileri girmenizi istiyor. T.C kimlik numaranızı, aile bireylerinize de maske siparişi edecekseniz onların T.C. kimlik numaraları girildikten sonra, iletişim bilgileri gerekiyor. Ev adresi ve telefon numarası yazdıktan sonra telefonunuza gelecek olan kod ile ücretsiz maskenizi evine en yakın noktada bulunan eczaneden alabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum