Ahmet Karadağ

Ahmet Karadağ

Ahmet Karadağ

24 HAZiRAN SEÇiMLERi ORTALIK CüMBüŞ YERi

25 Mayıs 2018 - 23:31

24 Haziran’a sayılı günler kala ortalık cümbüş yeri; klavye başında herkes siyasetçi, herkesin savunduğu biri, inandığı kişi, peşinden koştuğu birileri var. Milletvekili  adayların sahalara daha çok inmeye başladığı bugünlerde sosyal medya boy boy aday fotoğrafları, kişisel reklamlarla gündemin özünü belirlerken, siyasinin marjinal yüzlerini ve efkar-ı umumiyeyi sağladığı yer haline geldi.


Lakin tüm reklam ve tanıtım faaliyetlerinin eşik bekçilerine bir şekilde takıldığını ve belli bir aşamadan sonra yüzeysel kaldığını bildiğimize göre derinlemesine incelediğimiz zaman reklamdan daha önemli meseleler ortaya çıkıyor, bana göre; insanın ya gerçekten savunduğu fikirler vardır ya da savunmak zorunda kaldığı fikirler. İlki bünyeden gelir, doğruda yanlışta olsa doğaldır. İkincisi bulunduğu ya da koruması gerektiği pozisyonların gereğidir. Bu fikirler arasında mesafe oluştukça tutarlılık biter, dansözlük başlar. İnsanoğlu fıtratına uymayan hiçbir şeye kendisini zorlamaması gerekir. Asıl olan kişinin değerlerini fıtratına uygun bir şekilde hayatına taşımasıdır. Her doğru söz ve davranışın doğru amaçlarla kullanılmadığını manipülasyon gereğide olsa her şeyin yapılabileceğini anlamış olmalıyız.


İşte bu yüzden bu seçimlerde ve bundan sonraki seçimlerde lehimize ve aleyhimize olan her konuyu vicdanen, aklen ve kalben sorgulamalıyız. Değil mi?


Kazanmak uğruna, isim yapmak uğruna, egosal tatmin için öyle her şeye balıklama atlamayacağız, hakkı tespit için mihengin ne olması gerektiğine biraz kafa mı yoracağız? Yoksa hazır fikirlere adapte olmak daha mı kolay geliyor?


Bugüne kadar birinci seçeneğin peşinde koşanlar uzun seneler sonra bile istediği yerlere gelirken, ikinci seçeneğin günü kurtaranları gün sonunda kaybolup gidiyor. Buna rağmen ikinci seçeneğin çok olduğu günümüzde bu düşünce konforu ve tembellik oldukça tecrübelerimizi acılarımıza borçlu olmaya devam edeceğiz diye korkmuyor değilim. O yüzden biraz düşün be insanoğlu en çok sana en yakın sana olanı sorgula, emin ol doğru tektir.


Aday arkadaşlara küçük bir tavsiyem olacak,işin sonunda milletvekili olsanız dahi dönüp dolaşıp yine aynı noktaya geleceğiniz için gurura kapılarak insanlara burun kıvırmayın, ortalıkta çalım satarak yürümeyin, yolsuzluktan, adam kayırmaktan, adınızı lekeleyecek işlerden uzak durup memleketiniz için, insanlar için ve en önemlisi vatanımız, bayrağımız için doğru olan neyse onu yapın, unutmayın ki Allah gurura kapılıp kendini beğenen hiç kimseyi sevmez ve unutmayın ki bu halk unutmaz zamanı geldiğinde gereken kişilere hak ettiğini verir. Hayırlı Ramazanlar

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Handan erçevik
    2 yıl önce
    AHMET KARADAĞ inşaallah başa siz qelirsiniz efendim(tecrübelerimizi acılarımıza borçlu olmaya devam edeceqiz diye korkmuyor değilim) diye bir cümle ..... Duamrım sizinle