Samet Şahin

Samet Şahin

Samet Şahin

MANİSALI VATANDAŞLARIN OTOBÜS İSYANI

08 Kasım 2018 - 21:33 - Güncelleme: 08 Kasım 2018 - 21:36Bildiğiniz üzere Manisa ve bir çok ilçesinde büyükşehir belediyesi ve halk otobüslerine ait araçlarda ayakta gitme diye bir çile var.   ilçelerin bir çoğuna araçların geç geldiği hatta saatlerce gelmediği biliniyor .

 

İnsanların hayatlarını tehlikeye atmaya devam ediyorlar.  bu şikayetler git gide artmaya devam ederken bizde üzerimize düşeni yapalım ve konuyla ilgili bir şeyler yazalım istedik.

 

Vatandaşların şikayetleri şu;

 

Şoförler otobüslerdeki havalandırmaları açmıyorlar, otobüsleri izdiham haddinden fazla yolcu ile dolduruyorlar,saatlerce beklediğimiz günler oluyor erken gelse bile ayakta yolcu taşımak için ellerinden geleni yapıp koltuk sayısı az olan otobüs firmalarıyla çalışıyorlar.

 

Trafik Şube Müdürlüğü bu konuda bir şey yapacak mı ? 

 

Daha önceden kişisel halk otobüsleri vardı en azından vatandaş rahat ve güvende yolculuk ediyordu. Manisa büyükşehir oldu ama otobüsler yetersiz kaldı. İşe gidenler işlerine geç kalıyor bir de okul olduğu zaman tam bir izdiham yaşanıyor. Çoğu vatandaş ayakta gitmekten Rahatsız oluyor hem para ver hem ayakta git. Şoförlerin her zaman dediği tek bir şey var “arkaya doğru ilerleyelim” yakında otobüsün tepesine çıkın derlerse şaşmayın.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum